• امروز : چهارشنبه - ۴ خرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 24 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 25 May - 2022
کل پست ها: 67023اخبار امروز : 0
10

تلاش مسئولین در حوزه پیشگیری از اعتیاد موجب دلگرمی خانواده ها می شود

  • کد خبر : 72627
  • 06 مرداد 1400 - 9:09
تلاش مسئولین در حوزه پیشگیری از اعتیاد موجب دلگرمی خانواده ها می شود
استاندار گلستان با اشاره به اهمیت مسئله مقابله با مواد مخدر در سطح جامعه اظهار کرد: تلاش مسئولین در حوزه پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر موجب دلگرمی خانواده ها می شود.

دکتر هادی حق شناس در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ضمن تقدیر از تلاشگران عرصه مبارزه و پیشگیری از اعتیاد گفت: موضوع اعتیاد از اهمیت بالایی برخوردار است و خوشبختانه مسئولین امر با حساسیت این موضوع را دنبال می کنند.
وی افزود: گرفتاری در دام اعتیاد کیان خانواده را تهدید می کند و علاوه بر فروپاشی این نهاد ارزشمند عوارض سنگین اجتماعی و فرهنگی را به همراه دارد.
استاندار گلستان یادآور شد: تلاش های نیروی انتظامی و مجموعه دستگاه قضایی استان در حوزه مقابله و برخورد قانونی ارزشمند است اما دستگاه های فرهنگی نیز باید رسالت خود را در عرصه پیشگیری و آشناسازی پیرامون مواد مخدر و اعتیاد با جدیت دنبال کنند.
حق شناس گفت: باید دانشگاه علوم پزشکی با همکاری بهزیستی راهکارهای مناسب درمان و امکان عدم بازگشت معتادین پس از ترک را بررسی کنند تا روند درمان تاثیرگذار تر باشد.
وی ادامه داد: به دلیل اهمیت مسئله پیشگیری از اعتیاد تمام امکانات استان در راستای این امر بسیج است و امیدواریم بتوانیم با اقدامات مسئولانه زمینه کاهش گرایش به مواد مخدر در استان را فراهم آوریم..
همچنین محمودرضا روحانی فر دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان گلستان با بیان اینکه پیشگیری از اعتیاد، درمان و کاهش آسیب و توانمند سازی و صیانت اجتماعی بهبود یافتگان بعنوان اولویت کاری سال۱۴۰۰ است، اظهار کرد: تمرکز بر اجرای وظایف قانونی، سیاستگذاری و برنامه‌ریزی، نظارت و ارزیابی و محور قرار گرفتن برنامه تحول راهبردی در سال ۱۴۰۰ مورد تاکید باید قرار گیرد.
وی بیان کرد: استمرار اجرای طرح یاریگران زندگی درراستای پیشگیری از اعتیاد در محیط‌های هدف مورد نظر شورا قرار دارد .
دبیر شورا بیان کرد: ساماندهی معتادین متجاهر در قالب نگهداری، درمان و کاهش آسیب با بهره مندی از امکانات و ظرفیتهای دستگاههای اجرائی عضو شورا در راه اندازی مراکز جامع توانمند سازی و صیانت برای بهبود یافتگان از دیگر مواردی است که در سال جاری مورد بحث و تاکید بر اجرای آن می‌باشد.

وی اظهار کرد: ضربه زدن به بنیان‌های اقتصادی و مالی قاچاقچیان و توسعه اقدامات اطلاعاتی و اشراف اطلاعاتی با هدف ضربه زدن به عناصر اصلی قاچاق و شبکه های مافیایی و همچنین افزایش تعاملات منطقه ای و بین المللی، بازنگری و اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر ، ایجاد زمینه مناسب برای تحول ،خلاقیت و ابتکار در عرصه های مبارزه با موادمخدر، توسعه تحقیقات علمی و کاربردی در حوزه های پیشگیری، درمان و کاهش آسیب نیز از برنامه های این شورا می باشد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=72627
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان گلستان
  • 150 بازدید
  • بدون دیدگاه