• امروز : چهارشنبه - ۲۵ فروردین - ۱۴۰۰
  • برابر با : 3 - رمضان - 1442
  • برابر با : Wednesday - 14 April - 2021
کل پست ها: 65208اخبار امروز : 0
1

درخشش دو گیلانی در جشنواره ملی «یاریگران زندگی»

  • کد خبر : 69553
  • 18 فروردین 1400 - 11:03
درخشش دو گیلانی در جشنواره ملی «یاریگران زندگی»
«المیرا فرهمند» در بخش پویانمایی و «نیکان نیک‌بین» در بخش موشن‌گرافیک از گیلان در نخستین جشنواره ملی یاریگران زندگی که با هدف مبارزه با مواد مخدر برگزار شد، حائز رتبه‌های برتر کشور شدند.

اسماعیل حیدری‌آزاد امروز در اختتامیه نخستین جشنواره ملی «یاریگران زندگی» که به صورت وبیناری در سراسر کشور برگزار شد، پدیده مواد مخدر را بحران جهانی دانست و اظهار کرد: باید در راستای پیشگیری و مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر از طریق آگاهی و اطلاع رسانی، فرهنگسازی صورت گیرد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گیلان با بیان اینکه گرایش به مصرف مواد مخدر و روان‌گردان‌ها در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی آسیب فراوانی برجامی‌گذارد، افزود: باید در راستای کاهش عرضه و تقاضا و مبارزه با این پدیده شوم اقدامات اساسی انجام گیرد.

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در راستای پیشگیری از مصرف مواد مخدر، بیان کرد: می‌توانیم با برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی و آگاه سازی خانواده گام مهمی در راستای کاهش مصرف مواد مخدر برداریم. جشنواره «یاریگران زندگی» هم با هدف ایجاد موج اجتماعی مبارزه با مواد مخدر برگزار شد.

حیدری‌آزاد تصریح کرد: جلب مشارکت‌های مردمی، بسترسازی همگانی در فضای مجازی، ایجاد موج اجتماعی در میان فعالان رسانه‌ای در مبارزه همه‌جانبه با مواد مخدر از مهم‌ترین اهداف نخستین جشنواره ملی یاریگران زندگی بوده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان با اشاره به ارسال بیش از ۱۰ هزار اثر از ۲۰۰ شهرستان کشور به دبیرخانه جشنواره ملی یاریگران زندگی، ادامه داد: بیش از ۲۵ اثر از گیلان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده که تمامی آثار توسط هیات اجرایی و اعضای کمیته اجرایی جشنواره در ۳۴ شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استانی بررسی و رتبه‌بندی شد.

وی بیان کرد: «المیرا فرهمند» در بخش پویانمایی و «نیکان نیک‌بین» در بخش موشن‌گرافیک از استان گیلان حائز رتبه‌های برتر کشور در نخستین جشنواره ملی یاریگران زندگی شدند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=69553