• امروز : پنج شنبه - ۱ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 16 - صفر - 1443
  • برابر با : Thursday - 23 September - 2021
کل پست ها: 65976اخبار امروز : 0
23

دسترسی به درمان برای زنان معتاد آسان‌تر شد

  • کد خبر : 69371
  • 15 فروردین 1400 - 7:26
دسترسی به درمان برای زنان معتاد آسان‌تر شد
مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: ادغام مراکز درمانی ترک اعتیاد با مراکز بعداشتی مراجعه را برای زنان را آسان‌تر می‌کند.

رضا تویسرکان منش، مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با موادمخدر در خصوص اعتیاد زنان و دسترسی به موارد درمانی، در گفتگو با میزان اظهار کرد: یکی از مهمترین کاری که انجام می‌دهیم با کمک وزارت بهداشت این است که برنامه‌هایی است که با مراکز بهداشت ادغام کنیم بانوان بطور سنتی و بطور مداوم برای ارائه خدمات مختلفی از قبیل واکسیناسیون کودکانشان، تغذیه و موارد دیگری به مراکز بهداشتی مراجعه می‌کنند.

تویسرکان منش در خصوص ادغام مراکز بهداشتی با مراکز ترک اعتیاد، گفت: با ادغام مراکز درمان اعتیاد برای زنان با مراکز بهداشتی، مراجعه را برای زنان آسان‌تر کرده ایم و می‌توانند براحتی مراجعه کنند بدون آنکه انگ اجتماعی به آن‌ها زده شود و دور از قضاوت‌های دیگران اقدام به درمان کنند.

وی ادامه داد: این کار را فعلا در استان سیستان و بلوچستان شروع کرده ایم که در ۳۱ مرکز بهداری و خدمات درمانی را درمان را برای زنان آغاز کرده ایم با حضور پرستار، ماما در این حوزه‌ها خدمات رسانی را برای زنان معتاد جامعه ایجاد شده است. با افزایش این مراکز در استان‌های دیگر هم بتوانیم درمان را برای زنان معتاد دسترسی‌تر و هم بتوانیم این انگ اجتماعی را از روی زنان جامعه برداریم.

مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: طبق ماده ۱۶ معتادین متجاور، برای ترک اعتیاد و درمان زنان، بشدت در حال افزایش مراکز درمانی هستیم و در شهر تبریز مرکز درمان ترک اعتیاد برای زنان افتتاح شده است و همینطور بهزیستی هم در حال افزایش مراکز درمان اعتیاد زنان است و همینطور شهرداری هم در اینکار کمک‌هایی را کرده است.

تویسرکان منش تاکید کرد: به نوعی با افزایش دسترسی بانوان به درمان با کمک وزارت بهداشت و درمان کشور؛ پرتوکل‌های خاصی را در خصوص درمان زنان معتاد انجام می‌شود مواردی از قبیل درمان مادران، درمان زنان باردار، درمان و سم زدایی از نوزادانی که مادر آن‌ها معتاد هستند و موارد دیگری که در حال انجام آن هستیم تا بتوانیم بنیان خانواده را حفظ کنیم و زنان درمان شده را به جامعه برگردانیم.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=69371