• امروز : چهارشنبه - ۲۵ فروردین - ۱۴۰۰
  • برابر با : 3 - رمضان - 1442
  • برابر با : Wednesday - 14 April - 2021
کل پست ها: 65208اخبار امروز : 0
2
در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

افزایش ۱۸ درصدی کشفیات مواد مخدر در سال۹۹/جمع آوری بیش از ۳ هزار معتاد متجاهر در اسفندماه

  • کد خبر : 69206
  • 04 فروردین 1400 - 19:34
افزایش ۱۸ درصدی کشفیات مواد مخدر در سال۹۹/جمع آوری بیش از ۳ هزار معتاد متجاهر در اسفندماه
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ از افزایش ۱۸ درصدی کشفیات مواد مخدر در سال ۹۹ خبر داد و گفت: در یک ماه پایانی سال ۹۹ بیش از ۳ هزار معتاد متجاهر ساماندهی شده اند.

سرهنگ عبدالوهاب حسنوند رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره اقدامات صورت گرفته در سال ۹۹ درخصوص مبارزه با قاچاق مواد مخدر و برخورد با فروشندگان و جمع آوری معتادان متجاهر گفت: در سال ۱۳۹۹ باتوجه به وضعیت کرونا که در کشور وجود داشت و سختی کاری که برای همه رده‌های پلیس وجود داشت پلیس مبارزه با مواد مخدر نیز اقدامات خود را با رعایت همه پروتکل‌ها انجام داد.

وی ادامه داد: پلیس مبارزه با مواد مخدر در بخش‌های مختلف اعم از کشفیات اقدامات خوبی را انجام داده است و ما در سال ۹۹ با ۱۸ درصد افزایش کشفیات نسبت به سال ۹۸ موفق شدیم حدود ۲۶ تن انواع مواد مخدر را کشف و ضبط کنیم.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ درباره برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر در حوزه‌های مختلف گفت: شناسایی و دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر در سال ۹۹ نیز ۲۵ درصد نسبت به سال قبل آن افزایش داشته است.

سرهنگ حسنوند با اشاره به اجرای طرح‌های ظفر در سال ۹۹ گفت: در طرح‌های اجرا شده در سال ۹۹ نیز نسبت سال ۹۸ افزایش داشته ایم. در تمام موضوعات هم در بحث کشفیات و هم در بحث برخورد با قاچاقچیان و خرده فروشان مواد مخدر در سال ۹۹ افزایش داشته ایم. همچنین برخورد با قاچاقچیان عمده نیز ۲۵ درصد افزایش داشته است.

وی درباره جمع آوری معتادان متجاهر گفت: بیش از ۱۴ هزار نفر از معتادان متجاهر بی‌سرپناه که در سطح شهر رها شده بودند در مراکز ماده ۱۶ و تبصره ۲ ماده ۱۵ در مجموعه‌های پلیس، بهزیستی و سپاه نگهداری و در حال بازپروری هستند در این خصوص نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است. تعداد معتادانی که در یک ماه پایانی سال ۹۹ ساماندهی شده اند، بیش از ۳ هزار نفر بوده اند.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ با اشاره به طرح‌های مختلف در سال ۹۹ گفت: در آخرین طرحی که در سال ۹۹ انجام شد در طرح ظفر ۱۰ بیش از ۴۰۶ منزلی که مبادرت به فروش مواد مخدر می‌کردند و عمدتا در مناطق حاشیه و جنوبی شهر بودند شناسایی شده و تعدادی از این خانه‌ها پلمب شده است همچنین برای تعداد زیادی از این خانه‌ها در حال بررسی و اخذ دستور مقام قضایی برای پلمب این خانه‌ها هستیم.

سرهنگ حسنوند با بیان اینکه اقدامات خوبی در راستای برخورد با خرده فروشان صورت گرفته است، تصریح کرد: در آخرین مرحله از طرح ظفر در سال ۹۹.۵ نفر از اراذل و اوباشی که اقدام به خرید و فروش مواد مخدر می‌کردند شناسایی و دستگیر شده اند.

وی با بیان اینکه بیشترین کشفیات ما در خصوص ماده مخدر تریاک است، تصریح کرد: در آخرین مرحله از طرح ظفر که در سال گذشته اجرا شد ۶۱۰ گرم مواد روانگردان از منازلی که اقدام به توزیع مواد مخدر می‌کردند جمع آوری شده است. این مواد گرم گرم از این منازل جمع آوری شده است.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ درباره ساماندهی مناطق شوش، مولوی و هرندی گفت: در بخش قضایی و دادسرا همکاری خوبی با ما صورت می‌گیرد. در جلسه‌ای در استانداری تهران طرح شوش، هرندی و مولوی که به تصویب ستاد مبارزه با مواد مخدر رسیده بود مطرح شد و مقرر شد در سال ۱۴۰۰ این طرح اجرایی شود.

سرهنگ حسنوند خاطرنشان کرد: بیش از ۱۳۷ پلاک در منطقه شوش، مولوی و هرندی شناسایی شده و برخورد با آن‌ها صورت گرفته است. همچنین ۶۵۰ اتاقک که در این پلاک‌ها بودند پلمب شده‌اند بخشی از این پلاک‌ها با پیگیری صاحبان آن‌ها به دلیل اینکه ملک در اختیار مستاجر بوده فک پلمب شد اما همچنان بخش زیادی از این منازل پلمب هستند. دادستانی در حال پیگیری این موضوعات است.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=69206