• امروز : چهارشنبه - ۲۵ فروردین - ۱۴۰۰
  • برابر با : 3 - رمضان - 1442
  • برابر با : Wednesday - 14 April - 2021
کل پست ها: 65208اخبار امروز : 0
3

دستگیری ۱۱۵,۰۰۰ متجاوز مرزی/کشف ۱۳۴ تن مواد مخدر

  • کد خبر : 69120
  • 29 اسفند 1399 - 8:13
دستگیری ۱۱۵,۰۰۰ متجاوز مرزی/کشف ۱۳۴ تن مواد مخدر
فرمانده مرزبانی ناجا از دستگیری ۱۱۵ هزار متجاوز مرزی و رشد ۳۱ درصدی دستگیری اشرار مسلح با تلاش مجاهدانه مرزبانان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سردار احمد علی گودرزی فرمانده مرزبانی ناجا در نشست خبری با اصحاب رسانه به عملکرد ماموران مرزبانی در راستای حفظ حدود و ثغور سرحدات کشور و کنترل ورود و خروج اتباع بیگانه و مبارزه با قاچاقچیان اشاره کرد و گفت: در سال ۹۹ دستگیری اشرار مسلح ۳۱ درصد و قاچاقچیان مواد مخدر ۱۵ درصد افزایش داشته است.

فرمانده مرزبانی ناجا با اعلام این مطلب که ۱۱۵ هزار و ۲۲۷ نفر متجاوز مرزی دستگیر شده‌اند از افزایش ۷۹ درصدی دستگیری متجاوزان با تلاش نیرو‌های مرزبانی خبر داد.

وی گفت: تعداد دستگیرشدگان اعم از قاچاقچی مواد مخدر، کالا، سلاح و مهمات و متجاوزین مرزی در مجموع ۵۳ درصد افزایش داشته است.

این مقام ارشد مرزبانی کشور با بیان این مطلب که با توجه به ساختار مرزبانی و تلاش مرزبانان به بهترین شکل ممکن از حریم کشور دفاع می‌شود و مرز‌ها در جنوب و شمال و شرق و غرب کشور در امنیت کامل هستند گفت: با شیوع ویروس منحوس کرونا مرزبانی اجازه نداد تا حتی یک روز پایانه‌های مرزی بسته شود حتی در دو سه ماهه اول سال ۹۹ که شرایط سختی از لحاظ ویروس کرونا وجود داشت و با اقدامات مضاعف و مجاهدت‌های مرزبانان توانستیم تلاش دشمنان قهار، گروهک‌ها و منافق‌ها را برچیده و از مرز دفاع جانانه داشته و حاکمیت اقتصادی کشور در مرز‌ها را حفظ کنیم تا عاملی برای سرمایه گذاری باشد.

کشف ۱۶ میلیون لیتر سوخت قاچاق در سالجاری
فرمانده مرزبانی ناجا گفت: نیرو‌های مرزبانی ۱۶ میلیون لیتر سوخت قاچاق را که بیشتر از طریق دریا انجام می‌شد در سالجاری کشف کردند.

سردار سرتیپ گودرزی فرمانده مرزبانی ناجا در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: در طول یک سال جاری نیرو‌های مرزبانی ۸۵ هزار راس گوسفند و احشام سنگین را که در مرز‌ها به صورت قاچاق از مرز‌های کشور در حال خارج شدن بود کشف کردند که این میزان نسبت به سال گذشته ۱۰ برابر افزایش یافته است.

وی گفت: همچنین شاهدیم که جوجه‌های یک روزه نیز در حال قاچاق است که نزدیک به ۲۰۰ هزار جوجه تاکنون کشف و ضبط شده است.

فرمانده مرزبانی ناجا افزود: همچنین مرزبانی جمهوری اسلامی ایران ۱۳۴ تن انواع مواد مخدر را در یک سال گذشته کشف کرد که این میزان کشفیات بی سابقه بوده و میزان کشفیات نسبت به سال گذشته ۴۲ درصد افزایش یافته است.

آقای گودرزی گفت: ۸۶ درصد از این مواد مخدر در جنوب شرق کشور با درگیری مسلحانه به دست آمده است.

وی گفت: همچنین دستگیری قاچاقچیان ۱۵ درصد و کشف سلاح جنگی نیز ۲۶ درصد در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است.

فرمانده مرزبانی ناجا افزود: کشف موتور سیکلت و خودرو‌های لوکس که قاچاق آن‌ها عمدتا از دریا انجام می‌شود ۸ برابر شده است.

آقای گودرزی گفت: فرمانده مرزبانی در مجموع در طول یک سال گذشته دو هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان انواع کالای قاچاق کشف کرده است.

وی افزود: هوشمندسازی مرزبانی و تقویت و توسعه تجهیزات اپتیکی و کنترل از راه دور در اولویت کاری نیروی انتظامی است که در سال آینده اجرایی خواهد شد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=69120