• امروز : چهارشنبه - ۲۵ فروردین - ۱۴۰۰
  • برابر با : 3 - رمضان - 1442
  • برابر با : Wednesday - 14 April - 2021
کل پست ها: 65208اخبار امروز : 0
3

بهبود یافتگان از اعتیاد به همراه خانواده، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فرامی‌گیرند

  • کد خبر : 68873
  • 23 اسفند 1399 - 8:45
بهبود یافتگان از اعتیاد به همراه خانواده، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فرامی‌گیرند
مديركل دفتر راهبري اجراي آموزش سازمان آموزش فني و حرفه‌اي گفت: مشارکت يكي از اعضاي خانواده در کنار فرد بهبودیافته از اعتیاد، در کسب آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌تواند در ایجاد انگيزه به آن فرد موثر باشد و احتمال ورود به كسب و كار خانوادگي را افزایش دهد.

جلسه بررسي عملكرد سازمان آموزش فني و حرفه‌اي كشور در اجراي تفاهم نامه عملياتي سال ۱۳۹۹ با حضور صمد محمدي مدیرکل دفتر توسعه مشاركت‌هاي مردمي ستاد و عرفان منش، مديركل دفتر راهبري اجراي آموزش سازمان آموزش فني و حرفه‌اي در راستای مراقبت و آموزش بعد از درمان معتادان برگزار شد .
مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد در این جلسه ضمن تاکید بر ارسال گزارش عملكرد سال گذشته سازمان آموزش فني و حرفه‌ای گفت: همچنین در خصوص تفاهم نامه، به منظور ارزيابي عملكرد استان‌ها، می‌بایست ارزیابی‎ها بر اساس شاخصه‌های ستاد انجام شود .
محمدی افزود: به منظور ثبت دقيق‌تر اطلاعات آموزش آسيب‌ديدگان از اعتياد و اخذ گزارشات كامل‌تر به ‍‌ویژه براي آموزش‌هاي درون زندان، سامانه سازمان آموزش فني و حرفه ای باید اصلاح شود.
همچنین مديركل دفتر راهبري اجراي آموزش سازمان آموزش فني و حرفه اي گفت: تلاش براي تغيير رويكرد در اجراي تفاهم نامه و منوط كردن اجراي دوره‌های آموزشی، باید به درخواست كتبي سازمان‌هاي همكار شوراهاي هماهنگي، ادارات كل بهزيستي و زندان ها انجام شود .
وی افزود: تلاش داریم امكان استفاده از دوره‌ها به صورت مهارت ويژه دوره‌هاي آموزشي فشرده، بدون آزمون و گواهي مهارت مورد بررسی بیشتر قرار دهیم.
عرفان منش در پيشنهادی مبني بر عدم ارائه آموزش‌ها در مراكز ماده ۱۵ و ۱۶ در حين درمان گفت: بهتر است ارائه آموزش مهارتی برای معتادین به‌منظور افزايش مشاركت افراد و افزايش بازدهي دوره ها، بعد از درمان و ترخيص از مراکز درمانی انجام شود و ما تلاش داریم امكان همراهي يكي از اعضاي خانواده فرد بهبوديافته با وي در آموزش ها را به منظور افزايش انگيزه در فرد و همچنين افزايش احتمال ورود به كسب و كار خانوادگي، در دستورالعمل کاری خود قرار دهیم.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=68873
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر
  • 86 بازدید
  • بدون دیدگاه