• امروز : شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۰
  • برابر با : 6 - رمضان - 1442
  • برابر با : Saturday - 17 April - 2021
کل پست ها: 65230اخبار امروز : 10
0

استاندار زنجان: مجازات‌های متخلفان موادمخدر باید عبرت آموز باشد

  • کد خبر : 68561
  • 13 اسفند 1399 - 10:45
استاندار زنجان: مجازات‌های متخلفان موادمخدر باید عبرت آموز باشد
استاندار زنجان گفت: تصمیم گیری و برخورد با متخلفان موادمخدر که بنیان خانواده‌ها و اجتماع را به نابودی می‌کشند، باید سنگین و عبرت آموز باشد.

فتح الله حقیقی روز سه شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان با تاکید بر اینکه برخی مشکلات فقط باید به طور جدی حل شود و نیاز به رسانه ای کردن آنها نیست افزود: برخورد قاطع با برخی متخلفان حوزه مواد مخدر از این دست مشکلات است.

وی تصریج کرد: این افراد باید از حقوق و امتیازهایی که از سازمانها و نهادها می گیرند، محروم شوند.

استاندار زنجان بابیان اینکه بر اساس آمار اعلامی، ۵۰ درصد زندانی‌های ما مختص موادمخدر است، اظهار داشت: به احتمال قوی، بقیه زندانیان نیز به نوعی در ارتباط با مواد مخدر هستند.

حقیقی با اشاره به اهمیت اعلام اقدامات عملیاتی شده در حوزه مبارزه با مواد مخدر، از دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، خواست تا قبل از پایان سال، در یک جلسه دیگری، ضمن گزارش از نتایج عملیاتی برنامه ها و اقدامات کمیته‌ها و فرمانداری‌ها ، پیشنهادات خود برای سال ۱۴۰۰ را هم اعلام کنند.

پیگیری ایجاد خانه های میان راهی برای اسکان معتادان بی خانمان پاک شده در کمپ هم از دیگر مواردی بود که استاندار زنجان نسبت به پیگیری ویژه آن از سوی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تاکید کرد.

افزایش ۳۷ درصدی دستگیری های حوزه مواد مخدر در ۹ ماهه امسال

استاندار زنجان همچنین با اشاره به آمار اعلامی از سوی فرمانده نیروی انتظامی استان مبنی بر افزایش ۳۷ درصدی دستگیری های حوزه مواد مخدر در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل گفت: این آمار چند پیام دارد و اولین پیام هم این است که متخلفان حوزه مواد مخدر بدانند که در مقابله با آنها حتی در شرایط سخت کرونایی جدی هستیم.

حقیقی تاکید کرد: اگر به خاطر شرایط کرونایی برخورد و مقابله با آنها متوقف می‌شد، قطعا در حال حاضر ۵۰ درصد عقب تر از این آمار بودیم.

وی با بیان اینکه سنگین بودن وظیفه خانواده ها و اجتماع پیام دیگر افزایش این آمار است افزود: اگر می‌خواهیم در خصوص پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر قاطعانه ورود کرده و نتایج مطلوب تری بگیریم باید بدانیم که تمام امور بر عهده نیروی انتظامی و دادگستری نیست و همه باید احساس مسوولیت کنند.

حقیقی در خصوص درخواست و تاکید فرمانده نیروی انتظامی استان مبنی بر رسیدگی به امور معیشتی خانواده های برخی معتادان کارتن خواب هم گفت: بر اساس آمار ورود خیرین و کمک های مومنانه آنها در این بخش هم فوق‌العاده و قابل توجه بوده است.

بعد از کادر درمان نیروی انتظامی، با اولویت واکسینه می‌شوند

استاندار زنجان همچنین در پاسخ به دیگر درخواست فرمانده نیروی انتظامی استان، برای اولویت بخشی به اقدام در خصوص واکسیناسیون نیروهای انتظامی با اولویت نیروهای خط مقدم خدمت، افزود: بعد از کادر درمان که در اولویت دریافت واکسن هستند، در بخش دوم، نیروی انتظامی، با اولویت واکسینه می‌شوند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=68561