• امروز : جمعه - ۱۵ اسفند - ۱۳۹۹
  • برابر با : 22 - رجب - 1442
  • برابر با : Friday - 5 March - 2021
کل پست ها: 64944اخبار امروز : 0
3
سفیر ایران در رم:

جمهوری اسلامی در مبارزه با تروریسم، افراط‌گرایی و قاچاق مواد مخدر پیشگام است

  • کد خبر : 68079
  • 23 بهمن 1399 - 8:19
جمهوری اسلامی در مبارزه با تروریسم، افراط‌گرایی و قاچاق مواد مخدر پیشگام است
سفیر ایران در رم: جمهوری اسلامی در مبارزه با تروریسم، افراط‌گرایی و قاچاق مواد مخدر پیشگام است

سفیر ایران در ایتالیا گفت: جمهوری اسلامی ایران نقش بی‌بدیل در تامین ثبات و امنیت منطقه و جهان و مبارزه با تروریسم، افراط گرایی و قاچاق موادمخدر دارد.
به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری ایران پرس، «حمید بیات» گفت پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر تجلی شکوهمند حماسه و سرفرازی ملتی است که در عصر اسارت انسان صفحه‌ای زرین را در تاریخ حیات آدمی گشود و فریاد معنویت و خداخواهی آزادی و استقلال را به گوش و جان جهانیان طنین‌انداز کرد.

سفیر جمهوری اسلامی با بیان اینکه ایران صاحب یکی از کهن‌ترین تمدن‌های بشری در طول تاریخ با نظام حکمرانی مترقی بوده است، افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران نظامی بر اساس اراده و خواست اکثریت مردم ایران بود که رژیم استبدادی شاهنشاهی را به یک نظام مردم‌سالار مبتنی بر خواست و اراده مردم تغییر داد.

بیات خاطرنشان کرد جمهوری اسلامی ایران علیرغم موانع و دشمنی‌ها با پشت سر گذاشتن هشت سال جنگ تحمیلی و تحریم‌های ظالمانه و غیرعادلانه از سوی آمریکا و غرب توانسته است همچنان با قوت و اقتدار به حیات خویش ادامه دهد.

سفیر ایران در رم تصریح کرد به رغم سختی‌ها و مرارت‌های بی‌شمار در طول سال‌های پس از انقلاب، ایران به دستاوردهای بزرگی در زمینه‌های مختلف علمی و فناوری، صنعتی، بهداشتی، خودکفایی محصولات کشاورزی و انرژی صلح آمیز هسته‌ای دست یافته است که همه اینها مرهون تلاش عظیم نیروهای متخصص و جوان کشور بوده است.

بیات یادآور شد؛ دولت و ملت ایران مفتخر است که در ۴۲ سال اخیر، ثابت کرد آنجا که پای مذاکره مبتنی بر احترام متقابل و توافق شرافتمندانه در میان باشد، همواره به پیمان ها احترام گذاشته و به همه الزامات آن کاملاً متعهد است و آنجا که با فشار ظالمانه حداکثری مواجه شود با مقاومت حداکثری و قهرمانانه شکستی بی سابقه را بر بانیان تروریسم اقتصادی وارد می کند و آنجا که مورد تعدی و تجاوز قرار گیرد، با شجاعت و قاطعیتی بی‌نظیر، هیمنه دشمن را درهم می کوبد و به متجوزان درسی فراموش ناشدنی می دهد.

سفیر ایران در رم درباره روابط دو کشور ایران و ایتالیا نیز گفت: در سالهای پس از انقلاب اسلامی روابط ایران و ایتالیا همواره روابطی دوستانه و در مسیر توسعه بوده است.// ۱۱۴

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=68079