• امروز : جمعه - ۱۵ اسفند - ۱۳۹۹
  • برابر با : 22 - رجب - 1442
  • برابر با : Friday - 5 March - 2021
کل پست ها: 64944اخبار امروز : 0
6
رییس مرکز مشاوره دانشگاه تهران خبر داد:

بررسی آسیب های اجتماعی دانشجویان پس از امتحانات ترم جاری

  • کد خبر : 68016
  • 18 بهمن 1399 - 8:25
بررسی آسیب های اجتماعی دانشجویان پس از امتحانات ترم جاری
رییس مرکز مشاوره دانشگاه تهران از آغاز اجرای الکترونیکی طرح"سیمای زندگی" برای بررسی آسیب های اجتماعی دانشجویان این دانشگاه پس از اتمام امتحانات ترم جاری خبر داد.

دکتر حمید پیروی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: در خصوص آخرین وضعیت اجرای طرح “سیمای زندگی” در دانشگاه تهران نیز اظهار کرد: تمامی دانشگاه ها طرحی با عنوان “سیمای زندگی” دارند که بر اساس این طرح آسیب های اجتماعی دانشجویان مورد بررسی قرار می گیرد. البته در اسفند ۹۸ موج چهارم اجرای این طرح در دانشگاه تهران آغاز شد که بیش از ۱۰۰۰ پرسش نامه جمع آوری شد اما به دلیل قرنطینه و کاهش ارتباطات اجتماعی این طرح متوقف شد.

رییس مرکز مشاوره دانشگاه تهران ادامه داد: در حال حاضر نسخه الکترونیکی طرح “سیمای زندگی” به اتمام رسیده است و بعد از امتحانات پایان ترم برای دانشجویان دانشگاه تهران اجرایی می شود.

پیروی ادامه داد: ما هنوز در خصوص وضعیت تحصیلی دانشجویان ورودی جدید اطلاعاتی در اختیار نداریم باید ابتدا نمرات این دانشجویان در سامانه ثبت شود در نهایت می توانیم با مقایسه نمرات این دانشجویان با ورودی های سال قبل در خصوص وضعیت تحصیلی آنها اظهار نظر کنیم.

وی تاکید کرد: در نیم سال دوم گذشته به طور کلی ارتقاء میانگین معدل دانشجویان را شاهد بودیم به نحوی که مثلا اگر در گذشته معدل کلی دانشجویان عدد ۱۶ بود این عدد در نیمسال گذشته به ۱۶ و نیم رسیده است. بنابراین به نظر می رسد روند تحصیل دانشجویان در دوره آموزش مجازی یک روند معقولی بوده است و ما افت تحصیلی را برای دانشجویان شاهد نیستیم.

رییس مرکز مشاوره دانشگاه تهران از اجرای طرح همدلی برای تمامی دانشجویان این دانشگاه خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر این طرح که به بررسی وضعیت روحی و روانی دانشجویان می پرداخت که در حال حاضر به اتمام رسیده است، اما ما طرحی دیگر به نام “خوش آمد گویی” برای دانشجویان جدیدالورود را اجرایی می کنیم و بر اساس این طرح ارتباط ما تا زمان ادامه دار شدن آموزش غیرحضوری متوقف نخواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: شرایط دانشگاه تهران از نظر آسیب های اجتماعی اعم از مصرف مواد مخدر در مقایسه با سایر دانشگاه ها شرایط متوسطی دارد و اما در برخی آسیب ها شرایط بهتری دارد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=68016