• امروز : شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۰
  • برابر با : 6 - رمضان - 1442
  • برابر با : Saturday - 17 April - 2021
کل پست ها: 65230اخبار امروز : 10
3

جامعه جهانی با تهدید و بحران جدی مواد مخدر و روانگردان‌ مواجه است

  • کد خبر : 67997
  • 18 بهمن 1399 - 7:30
جامعه جهانی با تهدید و بحران جدی مواد مخدر و روانگردان‌ مواجه است
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه جامعه جهانی با تهدید و بحران جدی موادمخدر و روانگردان‌ها مواجه است، گفت: امیدواریم با همت و تلاش فعالان اجتماعی و تسهیلگران شاهد کاهش آمار شیوه مصرف مواد باشیم.

سید قدیر مرتضوی در همایش تجلیل از تسهیلگران اجتماعی فعال گفت: جامعه جهانی با تهدید و بحران جدی موادمخدر و روانگردان‌ها مواجه است و مصرف‌کنندگان و متقاضیان مصرف موادمخدر، زمینه را برای عرضه فراهم کرده است.
وی افزود: سیستم هوشمند، فعال، پویا و خلاق مواد مخدر در جامعه جهانی با ایجاد باورها و نگرش‌های غلط، زمینه را برای تقاضای انواع مواد برای نیل به لذت کاذب ،آرامش کذب و رهایی از اختلالات روان ، تفریح و مواردی از این نظیر را فراهم کرده و متاسفانه اراده محکمی از سوی متولیان جامعه جهانی برای مهار و کنترل اعتیاد مشاهده نمی‌شود و به گونه‌ای است که در ده سال اخیر شاهد رشد مصرف مواد در جامعه جهانی بوده‌ایم.
دبیر شورا تصریح کرد: در سال‌های گذشته تعدادی از دانش‌آموزان و بانوان با تکیه بر باورهای غلط در مورد شیشه و گل به مصرف این مواد محرک روی آورده و مصرف این ماده را در این اقشار و در سطح کشور گسترس و رواج داده بودند.
مرتضوی افزود: امروزه آمار رشد مصرف مواد در قشر دانش‌آموزی و بانوان متوقف شده و امیدواریم با آموزش و اجرای صحیح طرح یاریگران زندگی و با همت سمن ها، فعالان اجتماعی و تسهیلگران بتوانیم روز به روز شاهد کاهش آمار شیوه مصرف مواد باشیم.
همراهی مردم در مقابله با آسیب‌های اجتماعی، پیروزی بر آسیب‌ها را به همراه دارد
مدیرکل بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری گفت: دست در دست هم شدن مردم و همراهی آنان در مقابله با آسیب‌های اجتماعی، قطعاً پیروزی بر آسیب‌ها را به همراه دارد.
نرگس عسگری در همایش تجلیل از تسهیلگران اجتماعی فعال گفت: در پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن آسیب‌های زیادی ما را تحت تاثیر قرار داد. آسیب های آشکار و آسیب های پنهانی که برای نمونه می توان سه نوع از آسیب‌های آشکار را بازگو کنیم.
وی افزود: در بحث اول خود فرآیند انقلاب اسلامی و پیروزی انقلاب اسلامی است که یک طرف مردم ما با دست های خالی و با دست هایی که در دست هم قرار داشتند و یک طرف دیگر رژیم ستم‌شاهی بود و توانمندی ها، قدرت و ثروتشان که در نهایت آنچه پیروز شد، دستهایی بود که در دست هم قرار داشت.
مدیرکل بهزیستی استان خاطر نشان کرد: در دوران دفاع مقدس هم هشت سال جنگ تحمیلی را داشتیم که یک طرف مردم ایران بودند و دست‌هایی که در دست هم بود و یک طرف همه دنیا به حمایت از رژیم بعث عراق و باز دست هایی که در دست هم بود که در مقابل همه تجهیزات و امکانات، پیروز شد.
عسگری ادامه داد: الان در نبردی که هستیم هرچند یک پدیده بیولوژیک است و همه دنیا با این ویروس مقابله می‌کنند ولی آنها نه درگیر تحریم هستند و نه با محدودیت‌ روبرو شدند. الان هم یک طرف مردم ما هستند با دست در دست هم و یک طرف جهانی پر از تحریم در مقابل ما که اجازه ورود واکسن و دارو نداریم و مشکلاتی که در این زمینه داریم. ولی باز قطعاً دستانی که در دست هم هستند، پیروز خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: این تهدیدها تهدیدهای آشکاری بودکه داشتیم اما قسمت عمده تهدیدهایی که کمتر دیده می‌شود، تهدیدهای نهان است. تهدیدهایی که خانواده و جوانان و نوجوانان را هدف قرار داده است.
مدیرکل بهزیستی استان افزود: بحث اعتیاد، آسیب‌های اجتماعی و اطلاعاتی که به ناصحیح در فضای مجازی در حال تکثیر است و تبلیغاتی که آسیب می‌رساند به جامعه و حالا اینجاست که تسهیلگران آن دستان در دست هم هستند و تسهیل می کنند دست در دست هم شدن مردم را برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی و قطعاً پیروزی ازآن ماست برای اینکه تلاش می‌کنیم که جامعه عزیز را نجات دهیم.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=67997
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان چهارمحال و بختیاری99.11.18
  • 36 بازدید
  • بدون دیدگاه