• امروز : شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۰
  • برابر با : 6 - رمضان - 1442
  • برابر با : Saturday - 17 April - 2021
کل پست ها: 65230اخبار امروز : 10
4

تبعات زیان‌بار اعتیاد در جامعه به‌خوبی تبیین شود

  • کد خبر : 67752
  • 04 بهمن 1399 - 11:36
تبعات زیان‌بار اعتیاد در جامعه به‌خوبی تبیین شود
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری باید تبعات زیان‌بار اعتیاد به مواد مخدر و روان‌گردان در جامعه به‌خوبی تبیین و آگاه‌بخشی مناسب انجام شود.

سید قدیر مرتضوی در جلسه شورای هماهنگی فرمانداری سامان با بیان این مطلب گفت: باید از ظرفیت نخبگان و مبلغان در بحث پیشگیری از اعتیاد استفاده شود و در این راستا، رسانه‌ها و فضای مجازی نقش مهمی دارند.
وی با بیان اینکه توجه ویژه به توانمندسازی معتادان بهبودیافته و خانواده های آنان بسیار مهم است، بر لزوم ورود جدی تمام دستگاه‌های فرهنگی برای پیشگیری از اعتیاد در استان تاکید کرد و گفت: کاهش این معضل شوم نیاز به عزم جدی دارد و باید در خصوص برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد با استفاده از ظرفیت‌های دستگاه‌های عضو و سمن‌ها برای ایجاد فضا و بستر مناسب و سالم‌سازی محیط در راستای تحت پوشش قرار دادن شهروندان و نیز ساماندهی معتادان پاک شده نیز برنامه مدون داشته باشیم.
دبیر شورا، به اجرای طرح یاری گران زندگی در استان اشاره کرد و گفت: در مدارس استان به صورت حضوری و غیر حضوری و مجازی و با مشارکت اولیا و مربیان اقدامات آموزشی خوبی انجام شده و امیداوریم با تولید محتوای مناسب و اثر گذار بتوانیم سطح آگاهی مردم در حوزه آسیب های اجتماعی و اعتیاد را بالا ببریم.
مرتضوی افزود: باید مشارکت بالا و حداکثری در خصوص مبارزه با اعتیاد به موادمخدر بوجود بیاید که در این راستا دهیاران و شورای شهر و روستاها می‌توانند مهم‌ترین نقش را ایفا و کمک های شایانی داشته باشند.
وی با تاکید بر اینکه باید از کشت گیاه خشخاش و شاهدانه جلوگیری شود، افزود: باید اقدامات پیشگیرانه لازم برای جلوگیری از مصرف گل به ‌صورت جدی انجام گیرد و آموزشهای لازم به کشاورزان منطقه داده شود و نباید موضوع کشت این ماده روان‌گردان را ساده گرفت،
دبیر شورا با بیان اینکه بستر فضای مجازی و همچنین سامانه شاد بستری مناسب برای انتقال مفاهیم پیشگیرانه به قشر جوان و نوجوان و اولیای آنها می باشد لذا باید برنامه‌های بسیار موثری را برنامه ریزی و اجرا نمائیم.
وی افزود: پیشگیری از اعتیاد زمانی اتفاق می‌افتد که همه دستگاه‌های متولی در یک راستا و همگام حرکت کنند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=67752
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان چهارمحال و بختیاری99.11.04
  • 30 بازدید
  • بدون دیدگاه