• امروز : یکشنبه - ۱۳ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : 12 - رمضان - 1444
  • برابر با : Sunday - 2 April - 2023
کل پست ها: 68809اخبار امروز : 0
7

رویکرد جدید مبارزه با مواد مخدر در خراسان رضوی محله‌محوری است

  • کد خبر : 67243
  • 13 دی 1399 - 10:22
رویکرد جدید مبارزه با مواد مخدر در خراسان رضوی محله‌محوری است
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی "محله‌محوری" در قبال طرح یاری گران زندگی را رویکرد جدید این حوزه در استان اعلام و بیان کرد: اجرای "طرح جامع مبارزه با مواد مخدر با محوریت محلات" امسال در همین راستا در خراسان رضوی آغاز شده است.

محمدحسین صالحی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان گناباد در جنوب خراسان رضوی افزود: مرحله نخست اجرای این طرح در هر یک از محلات مناطق سیزده‌گانه کلانشهر مشهد به صورت آزمایشی آغاز شده تا به تدریج به دیگر مناطق شهری و روستایی خراسان رضوی نیز گسترش یابد.
دبیر شورا، برخورد با توزیع‌کنندگان و خرده‌فروشان مواد مخدر را مهمترین مطالبه مردم از مسوولان اعلام و بیان کرد: بخاطر وجود خلاء قانونی، در دستگاه قضایی برخورد قاطع با این دسته از افراد صورت نمی‌گیرد.
صالحی ادامه داد: باید پیشگیری از اعتیاد به عنوان یک اصل مهم مورد توجه همه دست‌اندرکاران، متولیان قانونی، دستگاههای اجرایی و ارگانهای ذیربط قرار گرفته، در این مسیر از ظرفیت مشارکتهای مردمی و شهروندان نیکوکار بیش از پیش بهره گرفت و همچنین با برنامه‌ریزی اصولی از نظر روانی و اجتماعی تمایل به مصرف این مواد را در جامعه و افراد کاهش داد.
وی “افسردگی” را یکی از مهمترین عوامل گرایش به اعتیاد مواد مخدر توصیف و بیان کرد: مسوولان فرهنگی و اجتماعی باید به همین خاطر آگاهی و اطلاعات والدین، دانش‌آموزان و دانشجویان را برای پیشگیری از آسیبهای چنین وضعیتی افزایش داده و به روز نمایند.
دبیر شورا گفت: پیشگیری از اعتیاد در اولویت مقابله با آسیبهای اجتماعی قرار دارد زیرا علت ۵۵ درصد طلاقها، ۷۰ درصد جرایم زندانیان و بخش اعظم موارد کودک‌آزاری به عنوان عمده‌ترین آسیبهای اجتماعی کنونی مرتبط با اعتیاد و قاچاق مواد مخدر است.
صالحی افزود: با وجود اقدامات دستگاههای اجرایی و ارگانهای مسوول در زمینه پیشگیری از اعتیاد و مقابله با قاچاق مواد مخدر هنوز راههای دسترسی افراد به مواد اعتیادآور زیاد و این واقعیت تذکردهنده لزوم جدیت در مبارزه با مواد مخدر است.
کمترین میزان آسیب‌های اجتماعی در گناباد وجود دارد
همچنین حامد قربانی فرماندار گناباد در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد شهرستان گفت: با توجه به وضعیت اجتماعی و فرهنگی این خطه با ۳۰ هزار دانش‌آموز و دانشجو، ۹ دانشگاه و مجتمع آموزش عالی ، کمترین میزان آسیب‌های اجتماعی در گناباد وجود دارد.
وی افزود: امسال هشت نشست این شورا برگزار شده که حاصل آن ۳۶ مصوبه بوده است.
فرماندار گناباد بیان کرد: با این وجود بخاطر موقعیت جغرافیایی گناباد و قرار گرفتن آن در مسیر ورودی چند استان به خراسان رضوی، میزان کشفیات مواد مخدر در این شهرستان رو به افزایش است.
وی به کشف هزار و ۹۵۰ کیلوگرم مواد مخدر ظرف امسال تاکنون در این شهرستان اشاره و بیان کرد: بیشترین حجم این کشفیات شامل مواد مخدر مرفین و هرویین است.

تقدیر از عوامل انتظامی ایستگاه بازرسی شهید سالاری شهرستان گناباد
دبیر شورا در جریان سفر به شهرستان گناباد به همراه مهندس حامد قربانی فرماندار و سرهنگ قربانی فرماندهی انتظامی از ایستگاه بازرسی شهید سالاری بازدید کرد و در حاشیه این بازدید از سبز پوشان انتظامی مجموعه ایستگاه شهید سالاری که با تلاش شبانه روزی و هوشیاری در کشفیات مواد مخدر توفیقات زیادی داشتند تقدیر و تشکر کرد.

دیدار با خانواده شهید میارزه با مواد مخدر شهرستان گناباد
وی همچنین با خانواده شهید حسن بهفر از شهدای والامقام مبارزه با مواد مخدر دیدار و از آنان تجلیل کرد.
گفتنی است شهید بزرگوار در سال ۱۳۶۷ در ارتفاعات بجستان در درگیری با قاچاقچیان مواد مخدر به درجه رفیع شهادت نائل شد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=67243
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان خراسان رضوی 99.10.13
  • 182 بازدید
  • بدون دیدگاه