• امروز : یکشنبه - ۱۳ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : 12 - رمضان - 1444
  • برابر با : Sunday - 2 April - 2023
کل پست ها: 68809اخبار امروز : 0
5

برگزاری المپیادهای ورزشی خانه‌های ورزش روستایی در خراسان رضوی

  • کد خبر : 66995
  • 29 آذر 1399 - 6:55
برگزاری المپیادهای ورزشی خانه‌های ورزش روستایی در خراسان رضوی
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی گفت: یکی از برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد در روستاها، برگزاری المپیادها و جشنواره‌های فرهنگی ورزشی خانه های ورزش روستایی است.

محمدحسین صالحی اظهار کرد: متأسفانه موضوع اعتیاد در جامعه یکی از دغدغه‌های جدی و اولویت اصلی آسیب‌های اجتماعی است. طبیعتاً ستاد مبارزه با مواد مخدر و شورای هماهنگی استان برنامه‌های زیادی در حوزه پیشگیری بویژه برنامه های ورزشی، که دارای اثرگذاری مستقیم در پیشگیری است، دارد. ما هر چقدر بتوانیم میزان نشاط اجتماعی را بالا ببریم از آن طرف حتماً در کاهش گرایش به سمت اعتیاد نقش موثرتری خواهیم‌ داشت اقداماتی که انجام شد در همین راستا بود.
وی افزود: ما سال گذشته تفاهم‌نامه‌ای با اداره‌کل ورزش جوانان و دفتر امور روستایی استانداری داشتیم که بر این اساس وسایل ورزشی را برای روستاها تامین کنند. سال گذشته حدود صد خانه ورزش با همین رویکرد تجهیز شد امسال هم در تداوم همان تفاهم‌نامه سال گذشته مجدد تفاهم‌نامه جدیدی بین سه دستگاه منعقد و تا به امروز هشتاد خانه ورزش روستایی با این تجهیزات که ارسال خواهد شد تجهیز می‌شوند.
دبیر شورا گفت: سال گذشته یک میلیارد ریال و امسال هم هفتصد میلیون ریال از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر بر اساس تفاهم نامه ستاد با وزارت ورزش برای تجهیز خانه های ورزش روستایی استان اختصاص یافته است که ان‌شاءالله این طرح در صورت تامین اعتبار ادامه خواهد داشت.
صالحی در مورد تاثیر طرح بر کاهش جرایم اینگونه تصریح کرد: یک رابطه کارشناسی و منطقی بین این معادله برقرار است. هر چقدر میزان گرایش جوانانمان به سمت ورزش بیشتر شود، سلامت جسمی و روحی روانی‌ آن‌ها نیز بیشتر می‌شود. یکی از معضلات جدی و عوامل گرایش به سمت اعتیاد عدم نشاط اجتماعی در جامعه است.ما هرچقدر در این حوزه تلاش کنیم حتماً اثر مستقیم دارد.
وی در پایان گفت: یکی از کارهایی که ما باید در تداوم این تجهیز خانه‌های ورزش روستایی انجام دهیم و در برنامه‌ نیز وجود دارد و تفاهم‌نامه‌اش هم در حال انعقاد است؛ بحث برگزاری المپیادهای ورزشی و جشنواره‌های فرهنگی ورزشی با اولویت خانه‌های ورزش روستایی که تا الان تجهیز شده‌اند، است.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=66995
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی 99.09.29
  • 146 بازدید
  • بدون دیدگاه