• امروز : دوشنبه - ۱۳ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : 22 - جماد أول - 1445
  • برابر با : Monday - 4 December - 2023
کل پست ها: 70238اخبار امروز : 20
11
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان خبر داد:

کشف ۲ تن و ۶۰۹ کیلو مواد مخدر در درگیری‌ مسلحانه پلیس ایرانشهر

  • کد خبر : 66627
  • 09 آذر 1399 - 16:21
کشف ۲ تن و ۶۰۹ کیلو مواد مخدر در درگیری‌ مسلحانه پلیس ایرانشهر
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف ۲ تن و ۶۰۹ کیلو مواد افیونی در درگیری مسلحانه پلیس با اعضای یک باند حرفه ای قاچاق مواد مخدر در شهرستان ایرانشهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار احمد طاهری اظهار داشت: شب گذشته مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان ایرانشهر با پشتیبانی فنی و اطلاعاتی اداره عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، یک باند قاچاق مواد مخدر را که قصد انتقال محموله بزرگ مواد افیونی از این شهرستان به مرکز کشور داشتند، شناسایی کردند.

وی گفت: در این رابطه مأموران انتظامی شهرستان ایرانشهر در قالب چند تیم عملیاتی با انجام یک سری اقدامات تخصصی، اعضای این باند قاچاق را که با یک دستگاه وانت نیسان و یک دستگاه خودروی پراید در حال انتقال این محموله بودند مشاهده و به آنها دستور ایست دادند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان بیان داشت: سوداگران مرگ با تیراندازی به سمت مأموران قصد فرار از محل را داشتند که بر اثر آتش پرحجم تکاوران و درگیری سنگین ماموران، عرصه را برخود تنگ و با رها کردن خودروها و با استفاده از تاریکی شب به سمت ارتفاعات متواری شدند.

وی با اشاره به اینکه در بازرسی از ۲ خودرو متوقف شده ۲ تن و ۴۰۲ کیلو و ۸۶۵ گرم تریاک کشف شد، بیان داشت: با توجه به شناسایی قاچاقچیان از سوی ماموران تلاش برای دستگیری آنان ادامه دارد.

سردار طاهری با بیان شرح ادامه عملیات توسط تیمی دیگر از ماموران انتظامی ایرانشهر با دیگر اعضای این باند و درگیری سنگین با قاچاقچیان در محدوده”وادی رحمت” شهرستان ایرانشهر، گفت: پس از یک ساعت درگیری مسلحانه، با عکس العمل سریع ماموران یک قاچاقچی دستگیر و دیگر اعضای این باند متواری شدند که در بازرسی از خودروهای به جا مانده از آنان ۲۰۶ کیلو و ۴۵۵ گرم تریاک کشف شد.

وی با بیان اینکه در این ۲ عملیات، ضمن انهدام این باند قاچاق مواد مخدردرمجموع ۲ تن و ۶۰۹ کیلو و ۳۲ گرم تریاک کشف، یک قاچاقچی دستگیر، یک قبضه سلاح گرم و مقادیری مهمات جنگی کشف شد، تصریح کرد: مردم عزیز استان و هموطنانمان در سراسر کشور مطمئن باشند نیروی انتظامی استان سیستان و بلوچستان در راه مبارزه با مواد خانمان سوز مخدر از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد و با کوشش و اشرافیت انتظامی خود اجازه فعالیت به قاچاقچیان و سوداگران مرگ را نخواهد داد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=66627