• امروز : دوشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 5 - جماد أول - 1444
  • برابر با : Monday - 28 November - 2022
کل پست ها: 68089اخبار امروز : 3
5
در ۸ ماهه ابتدایی سال صورت گرفت؛

کشف بیش از ۷۲۰ تن انواع مواد مخدر در کشور

  • کد خبر : 66615
  • 09 آذر 1399 - 15:55
کشف بیش از ۷۲۰ تن انواع مواد مخدر در کشور
جانشین فرماندهی نیروی انتظامی گفت: در ۸ ماهه نخست امسال بیش از ۷۲۰ تن انواع مواد مخدر در کشور کشف شده است که به نسبت مدت مشابه خود در سال گذشته ۳۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر از قزوین سردار قاسم رضایی در مراسم معارفه فرمانده جدید انتظامی استان قزوین با اشاره به اینکه قزوین در دفاع مقدس بیش از ۳ هزار شهید تقدیم ایران اسلامی کرده است، اظهار کرد: امروز نیزهمه داغدار شهید فخری زاده هستیم و تنها با انتقام گرفتن از مسببان اصلی بخشی از این داغ سبک خواهد شد.

وی افزود: پلیس به عنوان مظهر اقتدار کشور و برای مردم است و مردمی بودن را برای خود یک افتخار می‌داند و همواره تلاش کرده‌ایم تا به عنوان سربازی خدوم در خدمت مردم باشیم.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی ادامه داد: پلیس به عنوان پرچمدار خدمت به مردم در همه صحنه‌ها حضور مؤثر داشته و به عنوان سکاندار امنیت کشور، خود را مسؤول ایجاد امنیت در این آب و خاک می‌داند.

وی اضافه کرد: در شرایطی که به واسطه بیماری کرونا همه دستگاه‌ها تعطیل هستند پلیس با تمام ظرفیت خود در صحنه خدمت رسانی حضور دارد و نه تنها کار او کم نشده بلکه مسؤولیت او نیز چندین برابر شده است.

رضایی نیروی انتظامی را یکی از مؤلفه‌های امنیت در کشور دانست و بیان کرد: خستگی ناپذیری و بی توقعی کادر و سربازان این نهاد انقلابی و امنیتی از خصوصیات بارز و ویژه نیروی انتظامی است.

وی با بیان اینکه همکاری مردم با پلیس در استان قزوین در جایگاه مطلوبی استِ تصریح کرد: همراهی شورای تأمین با پلیس یکی دیگر از مؤلفه‌های امنیت محسوب می‌شود و آرامشی که سال گذشته در استان قزوین شاهد بودیم بیانگر این همراهی خوب است.

این فرمانده نظامی با بیان اینکه اخلال در امنیت از خطوط قرمزما است گفت: هر جا که حس کنیم امنیت و آرامش هریک از آحاد جامعه در خطر است بلافاصله در صحنه حضور خواهیم یافت و با کسی بر سر امنیت مردم مماشات نداریم.

وی موضوعات امنیتی را ابتدایی‌ترین اولویت ناجا دانست و اظهار کرد: مقابله با اراذل و اوباش از دیگر اولویت‌های پلیس است و تحت هیچ شرایطی با این افراد تعارف نخواهیم داشت و بر همین اساس نیز قرارگاه مقابله با اراذل و اوباش به طور منظم هر هفته در کل کشور برگزار می‌شود.

جانشین نیروی انتظامی کشور بحث مجرمان فراری را از دیگر اولویت‌های نیروی انتظامی برشمرد و تصریح کرد: برخورد با این مجرمین بر اساس مدیریت موزاییکی در کشور در حال انجام است و معتقدیم با برخورد قاطع با این مجرمین شاهد کاهش جرم در کشور خواهیم بود.

رضایی افزود: در شرایطی قرار گرفتیم که کشور هر روز با یک فتنه در کشور رو برو است و بر همین اساس اشراف اطلاعاتی جزو هدف گذاری مدیریت راهبردی جامعه است و تلاش می‌کنیم همه این فتنه‌ها با تلاش پلیس خنثی می‌شود.

وی بیان کرد: در ۸ ماهه نخست امسال بیش از ۷۲۰ تن انواع مواد مخدر در کشور کشف شده است که به نسبت مدت مشابه خود در سال گذشته ۳۰ درصد رشد داشته است.

این مسئول گفت: می‌توانیم در ۷۲ ساعت کل معتادین متجاهر کشور را جمع کنیم اما مشکل بعدی در اقدامات پس از جمع آوری است.

وی اظهار کرد: بیش از ۹۳ درصد جرایم کشور در حوزه سرقت است که با رعایت اصول پیشگیری می‌توان بخش اعظمی از آن را کاهش داد.

سردار رضایی با بیان اینکه مردم انتظار دارند مجلس یازدهم قوانینی وضع کند که مجازات‌های بازدارنده داشته باشد، عنوان کرد: بازدارندگی قوانین باید به گونه‌ای باشد زندان به واسطه پیشگیری و اقدام به موقع مملو از زندانی نباشد.

وی در پایان با تقدیر از فعالیت سردار حاجیان در قزوین، حضور او در مسؤولیت بالاتر را نشان از توانمندی وی دانست و یادآور شد: سردار ابراهیمی نیز به واسطه تجربیاتی که دارند طبیعتاً می‌توانند در استان قزوین موفق عمل کنند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=66615

برچسب ها