• امروز : دوشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 5 - جماد أول - 1444
  • برابر با : Monday - 28 November - 2022
کل پست ها: 68089اخبار امروز : 3
1

بازدید از مرکز غربالگری موسسه رهایافتگان زندگی دوباره تهران

  • کد خبر : 83047
  • 28 آبان 1401 - 11:39
بازدید از مرکز غربالگری موسسه رهایافتگان زندگی دوباره تهران
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با موادمخدر از مرکز غربالگری موسسه رهایافتگان زندگی دوباره تهران بازدید کرد و گفت: از ابتدای سالجاری قریب 14500 نفر توسط مرکز مورد غربالگری قرار گرفته‌اند.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ دکتر محمد جمالو به همراه مدیرکل درمان و حمایت های اجتماعی ستاد با هدف هماهنگی‌های اجرا و پیاده‌سازی طرح پایلوت غربالگری جامع و ارجاع معتادان متجاهر، از مرکز غربالگری موسسه رهایافتگان زندگی دوباره تهران بازدید کرد.
وی در این بازدید گفت: این مرکز از نظم و ترتیب قابل قبولی برخوردار بود و بهاری مدیر مرکز نیز بر انجام امورات مربوطه اشرافیت لازم را داشت.
این مقام مسئول ادامه داد: برابر اطلاعات مدیر مرکز از ابتدای سالجاری قریب ۱۴۵۰۰ نفر توسط مرکز مورد غربالگری قرار گرفته‌اند و حدود ۱ درصد از چرخه ارجاع به مراکز ماده ۱۶ و تبصره ۲ خارج شده‌اند.
جمالو ادامه داد: مرکز واحدهای متعددی را اعم از مدیریت، پذیرش، واحد اداری، کنترل زخم باز، سالن پذیرائی، اطاق پزشک و مددکاری، بهداشت فردی، حمام و سرویش بهداشتی، انبار و واحد قضایی، محل اسقرار تیم اسکورت پلیس، واحد تولید البسه را به شکل مطلوبی دارا است.
وی بیان کرد: اطلاعات افراد دستگیرشده، پس از ثبت عکس در واحد پذیرش در رایانه و به صورت بسیار ساده در قالب فرمت اکسل در سیستم ثبت و عملا امکان هیچگونه مغایرت گیری و کنترل افراد در تعدد مراجعات و دستگیری ها وجود ندارد.
معاون کاهش تقاضا گفت: سرانه هر نفر در انجام غربال برای سال ۱۴۰۰ مبلغ ۱۵۶ هزار تومان در نظر گرفته شده که مطالبات سال گذشته به مرکز توسط بهزیستی پرداخته شده؛ لکن بنا به اظهارات مدیر مرکز در سال ۱۴۰۱، هیچگونه پرداختی توسط سازمان بهزیستی انجام نشده است.
در ادامه این بازدید از واحد تولید البسه مرکز غربال و نوع پوشش های تولیدی برای خانم ها و آقایان نیز بازدید شد و در پایان به منظور استقرار سامانه جامع غربالگری و تهیه سخت افزار مورد نیاز، در حضور مدیریت، پزشک و کارکنان مرکز توضیحات لازم ارائه و مقرر شد تا ابتدای هفته آتی، ضمن هماهنگی با سازمان بهزیستی تجهیزات مورد نیاز جهت نصب سامانه به منظور اجرا و پیاده سازی پایلوت طرح تهیه و اطلاع رسانی شود.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=83047
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر
  • 93 بازدید
  • بدون دیدگاه