• امروز : دوشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 5 - جماد أول - 1444
  • برابر با : Monday - 28 November - 2022
کل پست ها: 68089اخبار امروز : 3
1

حمایت یک میلیارد تومانی از تولیدات برتر دانش بنیان در مبارزه با موادمخدر

  • کد خبر : 82542
  • 11 آبان 1401 - 14:53
حمایت یک میلیارد تومانی از تولیدات برتر دانش بنیان در مبارزه با موادمخدر
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: ستاد طبق تفاهم‌نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا سقف یک میلیارد تومان از تولیدات برتر دانش بنیان در مبارزه با موادمخدر حمایت می‌کند.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ دکتر محمد جمالو در جلسه تبیین و گفتگوی معکوس (Reverse Pitch) که در مرکز نوآوری یاریگران زندگی با حضور مدیران و کارشناسان معاونت کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد برگزار شد؛ گفت: هر فعالیتی که در امر مبارزه با موادمخدر انجام می‌دهیم باید نتیجه‌اش در میدان برای مردم ملموس باشد؛ در همین راستا این مرکز به‌عنوان یک موتور محرکه عظیم برای حوزه اعتیاد و مبارزه با موادمخدر ایجاد شد تا یک مرجع برای ایجاد اقدامات تحول‌آفرینی در حوزه‌های اجتماعی باشد.
وی با بیان اینکه همیشه تغییر یک پروسه زمان بر و تا حدودی دشوار بوده است، افزود: برای رشد و توسعه یک سازمان لازم است که موانع و مشکلات اساسی شناسایی و برطرف شود؛ یک سازمان باید متناسب با شرایط جدید، به روز شود. اگر یک سازمان در مقابل تغییر و تحول سازمانی مقاومت کند و در زمان مناسب تغییر نکند، به سمت نابودی خواهد رفت و یا در آینده انجام این تغییر، بسیار سخت‌تر خواهد شد.
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد با بیان اینکه، مهم‌ترین مشکل سازمان‌ها عدم چابکی است، بیان کرد: دستیابی به این قابلیت از طریق تمرکز‌زدایی، اتخاذ ساختارهای منعطف و ترویج فرهنگ تحول و نوگرایی میسر خواهد بود و همچنین سازمان‌های چابک کمتر به سیستم‌ها وابسته‌اند و بیشتر به هوشمندی، فرصت‌طلبی و چابکی سرمایه‌های انسانی خود متکی هستند.
جمالو تصریح کرد: این مرکز نوآوری به همت ستاد و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شکل گرفت و در واقع این‌گونه مراکز نوآوری، درگاه ورودی اقدامات نوآورانه به مجموعه دستگاه‌ها هستند و در این مراکز باید افراد ایده دار، خلاق و باهوش حضور داشته باشند.
وی ادامه داد: ستاد طبق تفاهم‌نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا سقف یک میلیارد تومان از تولیدات برتر دانش بنیان تائید شده در مبارزه با موادمخدر حمایت می‌کند.
جمالو در پایان گفت: مرکز نوآوری یاریگران زندگی، فرصتی برای نوآورانه اندیشیدن برای حل مسائل حوزه اعتیاد و آسیب های اجتماعی است و از همه استارتاپ ها و شتابدهنده ها برای فعالیت در این حوزه دعوت به عمل می آید.
در ادامه جلسه، فرزین رحیم‌نظری سرپرست دفتر مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد، دکتر محمدهادی عسکری مدیرکل فرهنگی و پیشگیری و دکتر مجید قربانی مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد، دکتر صمد نریمان مسئول مرکز نوآوری یاریگران زندگی و روسای ادارات معاونت کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد به بیان نقطه نظرات خود در این زمینه پرداختند.
گفتنی است؛ مرکز نوآوری یاریگران زندگی با همت ستاد مبارزه با موادمخدر و همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۹ ایجاد شده تا فضائی مناسب و امن را برای بروز خلاقیت‌های جوانان این مرز و بوم فراهم سازد. این مرکز شتاب دهی به مسائل حقوقی، قانونی و حمایتی یک استارتاپ و فرد خلاق و ایده پرداز کمک می‌کند تا ایده به محصول تبدیل شود.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=82542
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر
  • 147 بازدید
  • بدون دیدگاه