• امروز : شنبه - ۲۲ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - محرم - 1444
  • برابر با : Saturday - 13 August - 2022
کل پست ها: 67498اخبار امروز : 5
5

راهبردی‌ترین سیاست ستاد مبارزه با موادمخدر توسعه مشارکت همه‌جانبه است

  • کد خبر : 79157
  • 07 تیر 1401 - 11:41
راهبردی‌ترین سیاست ستاد مبارزه با موادمخدر توسعه مشارکت همه‌جانبه است
مشاور دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر با بیان‌اینکه راهبردی‌ترین سیاست ستاد توسعه مشارکت همه جانبه، فراگیر، ساختارمند و هدایت شده است، گفت: این امر، باید پیوست همه برنامه های ستاد باشد تا زمینه های کاهش عرضه و کاهش تقاضا را فراهم کند.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ دکتر علیرضا کاظمی صبح امروز در نشست ملی خیرین و سفیران زندگی که در مجموعه فرهنگی شقایق برگزار شد، گفت: از شایع ترین آسیب‌هایی که جهان کنونی و جامعه ما را مورد تهدید جدی قرار داده، موادمخدر است که تبدیل به بحران شده است.

وی افزود: موادمخدر آسیبی است که خود زنجیره ای از آسیب های اجتماعی را تولید می‌کند و محصول مرکب عوامل پیجیده‌ای از فقر اقتصادی، فقر فرهنگی و حوزه های مختلف دیگری است.

مشاور دبیرکل ستاد بیان کرد: اعتیاد به موادمخدر بسیار سخت درمان و انسان را در معرض نابودی تمام قرار می‌دهد، به همین دلیل از آن به عنوان بلای خانمانسوز یاد می‌شود.

کاظمی گفت: اگر قرار باشد این بحران مدیریت شود، باید حس این بحران را به تک تک افراد جامعه و دستگاه‌ها منتقل کنیم، کنترل و مدیریت این بحران نیز صرفا با مشارکت همه جانبه، فراگیر، وسیع، ساختارمند و هدایت شده انجام می‌شود.

وی افزود: نمی‌توان کلی گویی کرد و فقط یک قشر را مورد خطاب قرار داد، حتما باید نیازهای جامعه مخاطب را دید و براساس آن برنامه ریزی کرد؛ به همین دلیل راهبردی‌ترین سیاست ستاد توسعه مشارکت همه جانبه، فراگیر، ساختارمند و هدایت شده است.

مشاور دبیرکل ستاد تاکید کرد: این امر، باید پیوست همه برنامه های ستاد باشد تا هم زمینه های کاهش عرضه و هم کاهش تقاضا را فراهم کند؛ لذا نیازمند تبیین الگوی مشارکت در بخش های مختلف و منشور مشارکت هستیم.

کاظمی بیان داشت: اقدامات ارزشمندی در حوزه مبارزه با موادمخدر انجام شده است و در دوره دبیرکلی دکتر مومنی، در ستاد، رویکرد جدید فرهنگی – پیشگیری شکل گرفت و ریل گذاری‌های خوبی انجام شد، چه در حوزه توسعه مردمی، چه در حوزه فناوری و شرکت‌های دانش بنیان و چه در ‌هماهنگی دستگاه ها.

وی تصریح کرد: توسعه مشارکت مردمی الزاماتی دارد و خود به خود اتفاق نمی افتد، نخستین اقدام باید با کمک خود دوستان و گروه های مرجع انجام شود و زمینه‌های مشارکت در بخش های مختلف شناسایی شوند.

مشاور دبیرکل ستاد افزود: باید موضوعات، فرآیندها و الزامات و امکانات قانونی مشارکتی شناسایی و تقویت شوند و همچنین موانع توسعه مشارکت شناسایی و رفع شوند. اینکه چرا خیر در امر مبارزه با موادمخدر مشارکت نمی‌کند، بررسی شود، حتما موانعی هست که باید برطرف شود. دست خیرین را باید بوسید و با همکاری نهادهایی را که در این حوزه کار می‌کنند، سرعت بخشی به امور کارها را به جلو ببریم.

کاظمی در پایان گفت: راه بزرگی در پیش داریم و امروز آغاز آن راه بزرگ است و می‌توانیم با کمک یکدیگر این بحران عظیم را در فضای عمومی جامعه کنترل کنیم.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=79157
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر
  • 316 بازدید
  • بدون دیدگاه