• امروز : شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۰
  • برابر با : 6 - رمضان - 1442
  • برابر با : Saturday - 17 April - 2021
کل پست ها: 65230اخبار امروز : 10
1

۱۶.۷ تن مواد مخدر استان بوشهر کشف شد

  • کد خبر : 68579
  • 14 اسفند 1399 - 12:02
۱۶.۷ تن مواد مخدر استان بوشهر کشف شد
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر از متلاشی شدن ۳۶ باند کلان مواد مخدر در این استان خبر داد و گفت: در ۱۱ ماه امسال ۱۶.۷ تن مواد مخدر از این باندها کشف و ۷۰ درصد آن در مسیر ساحل و دریا بوده است.

ارسطو ترکمان‌منش در گفت‎وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به مقابله همه جانبه با سوداگران مرگ در استان بوشهر اظهار داشت: فعالیت نیروهای سربازان گمنام امام زمان(عج)، انتظامی، دریابانی، سپاه، بسیج و گمرکات استان بوشهر در مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر ستودنی است.

وی، با اشاره به اینکه از ابتدای سال گذشته تاکنون بیش از ۴۰ تن مواد مخدر در استان بوشهر کشف شده است گفت: در ۲۳ ماه گذشته ۴۰ تن و ۷۰۰ کیلوگرم انواع مخدر در استان بوشهر کشف شده که ۱۶٫۷ تن آن مربوط به ۱۱ ماه امسال است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر از متلاشی شدن ۳۶ باند در کشف ۱۶٫۷ تن مواد مخدر در ۱۱ ماه امسال خبر داد و بیان کرد: در این راستا ۲ هزار و ۹۸۸ نفر مجرم توسط دستگاه‌های مبارزه کننده دستگیر و تحویل مقامات قضایی استان بوشهر شدند.

ترکمان‌منش آمار کشفیات مواد مخدر کل کشور در ۱۱ ماه امسال را یک‌هزار و ۹۷ تن دانست و تصریح کرد: این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد افزایش دارد.

وی، کشفیات یک‌هزار تنی مواد مخدر در کشور بی‌سابقه دانست و تاکید کرد: میزان کشفیات مواد مخدر استان بوشهر در ۱۱ ماه امسال نسبت به سال قبل کاهش ۲۶ درصدی دارد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر با بیان اینکه از کل کشفیات مواد مخدر در کل کشور ۵۶ درصد آن در مسیر دریا و ساحل کشف شده خاطر نشان کرد: ۷۰ درصد کشفیات مواد مخدر استان بوشهر در ۱۱ ماه امسال در مسیر ساحل و ترانزیت دریایی به میزان ۱۱ تن و ۳۸۰ کیلوگرم بوده است.

ترکمان‌منش با بیان اینکه اداره کل اطلاعات و پلیس مبارزه با مواد مخدر بیشترین کشفیات داشتند تصریح کرد: در ۱۱ ماه امسال ۵۱۵ نقطه آلوده استان بوشهر به مواد مخدر پاکسازی و افراد آلوده و توزیع کننده جمع‌آوری شدند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=68579