• امروز : جمعه - ۱۵ اسفند - ۱۳۹۹
  • برابر با : 22 - رجب - 1442
  • برابر با : Friday - 5 March - 2021
کل پست ها: 64944اخبار امروز : 0
0

تاکید فرمانده ناجا بر مقابله با قاچاق سلاح و مواد مخدر

  • کد خبر : 68224
  • 30 بهمن 1399 - 9:17
تاکید فرمانده ناجا بر مقابله با قاچاق سلاح و مواد مخدر
فرمانده نیروی انتظامی بر ضرورت تحول در کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها، افزایش اشراف اطلاعاتی و مقابله با خرید و فروش سلاح و قاچاق مواد مخدر تاکید کرد.

تاکید فرمانده ناجا بر مقابله با قاچاق سلاح و مواد مخدربه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در نشست تخصصی معاونان و مدیران طرح و برنامه و بودجه ناجا ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و شهدای عرصه نظم و امنیت، گفت: این موارد در کنار کاهش تلفات جاده‌ای از تاکیدات مقام عظمای ولایت است که باید دید بر اساس تدابیر ایشان، در انجام ماموریت‌ها به چه میزان موفق بوده ایم، بایستی تدابیر ایشان در راس امور قرار بگیرد و اولویت باشد.
وی با تاکید بر اینکه منابع مالی استان‌ها براساس نیاز تامین شود، گفت: یکی از موضوع‌های مهم و قابل توجه در ناجا پرداخت مطالبات کارکنان است که باید مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد.
این مقام ارشد انتظامی همچنین بیان کرد: یکی دیگر از تاکید‌های مهم مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای عزیز “مدظله العالی” خیران امنیت ساز است که بایستی براساس دستورالعمل تهیه شده در این خصوص کار‌ها را پیش ببریم؛ در واقع لازم است از ظرفیت‌های مردمی و افراد امین و خیر نیز بهره ببریم.
سردار اشتری با تاکید بر اینکه موضوع افزایش مشارکت‌های مردمی باید با جدیت دنبال شود به برنامه هفتم توسعه نیز اشاره کرد و افزود: براساس ابلاغیه باید تا سال ۱۴۰۰ تمام اهداف ناجا به نتیجه برسد از سویی برای برنامه هفتم توسعه نیز نقش ناجا باید مشخص شود و برنامه ریزی اصولی صورت بگیرد.
وی در ادامه به پیام پر از مهر و محبت مقام معظم رهبری به مناسبت هفته ناجا اشاره کرد و افزود: پیام ایشان روح تازه‌ای در ناجا دمید و باعث افزایش انگیزه و امید در کارکنان شد؛ این پیام نشان از رضایت ایشان از ماموریت‌های ناجا دارد.
سردار اشتری ادامه داد: براساس نظرسنجی‌های انجام شده بحمدالله اعتماد، علاقه مندی و رضایت مردم نیز از ناجا افزایش یافته و در واقع این امر مهم نشان دهنده جایگاه پلیس در جامعه است.
سردار اشتری در ادامه ضمن عرض خداقوت به تمامی همکاران در معاونت طرح و برنامه و بودجه ناجا و همچنین سایر همکاران در سراسر کشور عنوان کرد: از زحمات سردار “محمودزاده”؛ معاون طرح و برنامه و بودجه ناجا نیز قدردانی می‌کنم چرا که ایشان به دلیل تجارب و سوابق کاری توانسته است در این معاونت اقدامات مطلوب و شایسته‌ای انجام دهد.
فرمانده ناجا با بیان اینکه کار در نیروی انتظامی تعطیل بردار نیست، تصریح کرد: این سازمان با توجه به شرایط سخت کنونی کشور (اشاره به تحریم‌های ظالمانه علیه کشور)، وقوع بلایای طبیعی از جمله سیل، زلزله و … در همه حال پای کار و آماده خدمت رسانی به مردم شریف و عزیز ایران اسلامی است.
این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر اینکه انجام ماموریت در پلیس دارای شرایط سخت و خاصی است، گفت: در واقع باید بیش از گذشته به موضوع تامین کارکنان (مادی و معنوی) توجه شود و این امر به عنوان یک وظیفه مهم بر عهده ما قرار دارد.
سردار اشتری خاطرنشان کرد: با وجود کارکنان شایسته و مخلص در سازمان می‌توانیم ماموریت‌ها را به نتیجه مطلوب برسانیم و در واقع اگر کارکنان روحیه و انگیزه نداشته باشند در انجام مامویت‌ها قطعا تاثیرگذار خواهد بود.
فرمانده ناجا با بیان اینکه توجه ویژه به کارکنان یکی از تاکید‌های مقام عظمای ولایت است، گفـت: بهبود معیشت کارکنان در سازمان از اولویت‌ها است و باید مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد.
سردار اشتری به اهمیت فعالیت معاونت طرح و برنامه و بودجه ناجا اشاره و عنوان کرد: بایستی این معاونت، بودجه و اعتبارات را بر اساس نیاز‌های هر استان (تهدیدها، مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر، برخورد با گروه‌های ضدانقلاب و تجزیه طلب و …) تقسیم کند؛ در واقع بودجه یا منابع مالی استان‌ها بایستی بر اساس نیاز و اولویت هر استان تامین شود.
وی با تاکید بر اینکه باید منابع محدود در اختیار براساس اولویت و اهداف بلندمدت تقسیم شود، ادامه داد: یکی از موضوع‌های مهم و قابل توجه در ناجا پرداخت مطالبات کارکنان است که باید مورد اهتمام ویژه قرار گیرد.
این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه رضایت مقام معظم رهبری برای ناجا به عنوان یک سرمایه است، عنوان کرد: از مردم نیز به خاطر حمایت هایشان از نیروی انتظامی تقدیر و تشکر می‌کنم.
وی ادامه داد: نیروی انتظامی در همه حال و براساس قانون از حقوق کارکنان خود حمایت می‌کند؛ از تلاش‌های همکارانم در سراسر کشور نیز تقدیر و تشکر می‌کنم، ان شاء الله تلاش‌های بی وقفه شما باعث رشد و اقدامات اثربخش در سطح جامعه شود.
این مقام ارشد انتظامی با تاکید براینکه بهبود معیشت کارکنان و خانه دار شدن آن‌ها از اولویت‌های مهم ناجاست، عنوان کرد: براساس یک برنامه پنج ساله بایستی تمامی کارکنان خانه دار شوند که از این مدت زمانی یک سال آن گذشته امید است بتوانیم در چهار سال باقی مانده به نتایج مطلوبی برسیم.
فرمانده نیروی انتظامی همچنین تاکید کرد: بایستی با بهبود معیشت کارکنان روحیه آن‌ها را تقویت کنیم چرا که این امر مهم قطعا در انجام مطلوب ماموریت‌ها تاثیرگذار خواهد بود.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=68224